טיפים והמלצות

chinese medicine

 

לכבד את הכבד

לפני שבועיים מצאתי את עצמי בשבוע אינטנסיבי, שבו יצאתי בכל ערב להצגה או לסרט או לבילוי עם חברים. אמנם ישנתי שמונה שעות בלילה, אבל הלכתי לישון מאוחר וקמתי מאוחר למחרת. זו לא היתה שינה איכותית, נותרתי מותשת ועייפה כל השבוע, ולא מצאתי את הזמן לדברים שלא היו חלק ממטלות ומשימות היומיום הרגילות.

אני מכירה את שעון המחזוריות היומית הסיני, ולכן הבנתי מה קרה. אז בשבוע שעבר עשיתי ניסוי ובדקתי איך הוא ישפיע על האנרגיה שלי.

האמת שהיה לי שבוע נהדר.

מה עושים הכבדים בלילות? בין אחת לשלוש לפנות בוקר הכבד מנקה את המערכות של הגוף. לפי הרפואה הסינית, הכבד אחראי על ויסות הדם וגם על ויסות הרגשות, ובלילה הוא עושה סדר ברשמים שקלטנו במשך היום. ביטוי נוסף של הסדר הזה הוא החלומות שלנו.

אז מה בדיוק  עשיתי בניסוי? הקפדתי ללכת לישון מוקדם, בין תשע לאחת עשרה בלילה, ולקום בשש בבוקר, גם אם, אודה על האמת, לא תמיד ממש יצאתי מהמיטה בשש בבוקר. התוצאה היתה שקמתי בכל בוקר רעננה, עם מלא אנרגיה ותחושה של בהירות. היא איפשרה לי פנאי רגשי לעצמי ולחברים, פנאי לקרוא, לחשוב, לדבר, להתבונן. אפילו זכרתי יותר חלומות, חלומות שהיו בהם תובנות חשובות לגבי עצמי.

בעבר היו הולכים לישון עם השקיעה וקמים עם הזריחה. בעידן התאורה המלאכותית והמסכים המרצדים שכל הזמן איתנו, נדמה לנו שאנחנו כבר לא כפופים לחוקים האלה. הניסוי שלי הזכיר לי כמה חשוב ובריא יותר לשמור על שעת שינה מוקדמת ועל שעת יקיצה מוקדמת, וכמה חשוב לתת לכבד את הכבוד שלו.

יום טוב ומלא אנרגיות שיהיה

“Early to bed and early to rise, makes a man healthy, wealthy, and wise.”

אתם מוזמנים לשלוח שאלות, רעיונות לכתבות, וכמובן להזמין טיפולי דיקור סיני