טיפולי דיקור סיני וצמחי מרפא

רפואה סינית

 

 

טיפול באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא

ניתן לטפל במגוון רחב מאוד של בעיות ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא. הרפואה הסינית מאפשרת לי לטפל בקליניקה שלי בבעיות כמו דלקות חוזרות, בעיות עיכול (תחום ההתמחות העיקרי שלי), עייפות כרונית, דיכאון, חרדות, מיגרנות, בעיות מחזור, בעיות פוריות (הגדלת סיכויי קליטה בהפרייה חוץ גופית ובהזרעה מלאכותית), בעיות שינה, איזון לחץ דם, ועוד. דיקור סיני הוכח כשמשפיע על מערכת העצבים, כולל על מערכות סרטונרגיות, כולינרגיות וגלוטמטרגיות, וכמפחית קורטיזול בדם.

המשך קריאה: טיפול באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא

 

טיפול במעי רגיז (IBS) שילוב של דיקור סיני ורפואה מערבית

גוף ונפש מחוברים והולכים זה לצד זו. כאשר הנפש יוצאת מאיזון בעקבות לחץ נפשי, דאגות ומתחים- הגוף מגיב בהתאם. מבחינה פיזית, פעמים רבות חוסר איזון יכול לבוא לידי ביטוי במגוון מחלות במערכת העיכול.

הסימפטומים:

 • עצירות
 • גזים
 • שלשולים
 • נפיחות באזור הבטן
 • בחילות
 • התכווצויות במעי

אבחון ע"י הרפואה המערבית,

אבחון המעי הרגיז ניתן על פי סימפטומים בלבד, כאשר הרופאים לא מוצאים סיבה אורגנית למחלה גם לאחר בדיקות מקיפות. 

כמחצית המטופלים שמגיעים לרופאי גסטרו, מאובחנים כסובלים ממעי רגיז (IBS).

הטיפול של הרפואה המערבית,

לרפואה המערבית אין מענה או טיפול לפתרון הבעיה, המלצת הרופאים מסתכמת בשינוי תזונתי או תרופות המטפלות בסימפטומים בלבד. תרופות אלו, מגיעות עם שלל תופעותלוואי ומשפיעות לטווח הקצר בלבד.

טיפול בתסמונת מעי רגיז על פי הרפואה הסינית

הגיע הזמן להיפטר מהכאב ולהחזיר את הגוף והנפש לאיזון. 

טיפול במעי רגיז מבוסס על שילוב של דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות תזונתיות. דיקור סיני הוכח כטיפול יעיל לבעיה (ראה/י לינקים למחקרים בסוף העמוד).

 תפקיד הדיקור הסיני:

 • מרגיע ומאזן את מערכת העצבים
 • מווסת תגובות מוטוריות ותחושתיות (סנסוריות) של מערכת העיכול
 •  מחזיר את מערכת העיכול לתפקוד תקין ומשפר את מצב המטופל לטווח הארוך

אבחון וטיפול ע"י הגישה ההוליסטית ודיקור סיני

הגישה ההוליסטית של הרפואה הסינית היא לאבחן ואז להחזיר את הגוף לאיזון. לכן, טיפול במעי רגיז מתחיל ראשית בשלב האבחון. האבחון כולל בין היתר בדיקת חוזק ותבנית הדופק, אבחון צבע הלשון וקשיחות הבטן במספר נקודות שונות. 

לאחר אבחון ואיתור מדויק של הנקודות לדיקור הסיני, נתחיל בטיפול.  הרבולוגיה וצמחי מרפא ילוו את הטיפול רק במידת הצורך, מתוך אמונה כי לעיתים הגוף יכול לעבור את התהליך בעצמו.

החשיבות לבחור מטפל מיומן ובעל הכשרה מעמיקה

ידע ומיומנות בשיטת ריפוי זו, הם החשובים ביותר, כיוון שבדומה לרפואה המערבית, ישנם משתנים רבים שיש לקחת בחשבון. על המטפל להיות בקיא ומיומן ביותר בתחום הדיקור והרפואה המערבית כאחד, בכדי למצוא את שביל הזהב לטיפול המתאים. 

ההכשרה והניסיון שלי בדיקור סיני

אני מוסמכת לטיפול ברפואה סינית מהאוניברסיטה העברית (לימודים של 4 שנים) וכן, בוגרת תואר ראשון באנתרופולוגיה רפואית מטעם אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה. מטופלים רבים חוו שיפור דרמטי במצבם בעקבות הטיפולים שלי בתחומים רבים ובמערכת העיכול בפרט. 

הטיפול הוא טבעי, ללא תופעות לוואי, נבדק זמן רב ומשמש כבר אלפי שנים את תרבויות המזרח והמערב. 

לייעוץ וקביעת תור, מוזמנת לפנות בטלפון 052-3970588 או במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 מחקרים רפואים על ההשפעה והיעילות של דיקור סיני לטיפול במעי רגיז

לינקים למחקרים על השפעת דיקור סיני לטיפול בתסמונת המעי הרגיז:

מטה-אנליזה זו הראתה כי הדיקור מועיל לחולי מעי רגיז

קבילות של דיקור עבור IBS הוקמה

השפעת דיקור על חולדות עם מעי רגיז

השפעת דיקור סיני לטיפול באנשים עם מעי רגיז

דיקור סיני מפחית כאב, גזים ונפיחות בתסמונת המעי הרגיז

דיקור סיני מפחית הורמוני סטרס (קורטיזול) בחולדות

 מנטה מרגיע מעי רגיז

ניווט באתר

חזרה לעמוד הטיפולים

איך טיפול בדיקור סיני עובד?

התייעץ/י איתי

היי!

אם הגעת לדף זה, אתה כנראה מומחה כיצד בעיות בטן עלולות לגרום הרס בחייך.

בקליניקה שלי אני שואפת לשפר את חייהם של אנשים החיים עם IBS ו- IBD . לאורך שנים מצאתי שרפואה סינית (דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מותאמת אישית) מספקת הקלה בבעיות עיכול.

מחלת קרוהן היא מחלת מעיים דלקתית שתוקפת לרוב את דופן המעי הדק ו/או דופן המעי הגס בנקודות שונות. המחלה מושפעת משילוב של נטייה גנטית, הרגלי תזונה, נטילת אנטיביוטיקה, מצבי לחץ נפשי (סטרס) ועישון. המחלה נגרמת מפעילות חסר של המערכת החיסונית נגד חיידקים במעי, מעודף תגובה של תאים בדופן המעי לחיידקים, ומהרס תאים בדופן המעי. לרפואה המערבית אין טיפול לריפוי מהמחלה אלא רק טיפולים נקודתיים לריסונה, כמו אנטיביוטיקה וסטרואידים, טיפולים ביולוגיים להפחתת הדלקות ואף ניתוחים. מנסיוני עם מטופלים וגם על פי מחקרים רפואיים, דיקור סיני הוא טיפול יעיל למחלת קרוהן. טיפול בקרוהן יעשה ע"י שילוב של דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות תזונתיות. מטרת הטיפול היא לחזק את את תפקוד המערכת החיסונית, להפחית סטרס, ולהפחית דלקות.

המשך קריאה: טיפול במחלת קרוהן

טיפול בקוליטיס כיבית ברפואה המערבית לעומת ע"י דיקור סיני

מחלת קוליטיס כיבית, בדומה לקרוהן, היא מחלה דלקתית של המעי. אולם במקרה של קוליטיס כיבית היא מוגבלת למעי הגס ואף מתחילה לרוב מהאזור הקרוב לרקטום. בקוליטיס המעי נפגע רק בשכבה הרירית החיצונית (המוקוס) ולכן היא נחשבת פחות קשה מקרוהן. קוליטיס נגרמת משילוב של תורשה, תזונה לא טובה, ולחץ נפשי. היא גורמת לתאי דופן במעי להראות אדומים מדממים וכואבים, ובשלבים מתקדמים יותר מתפתחים מעין פוליפים. הסמפטומים כוללים שלשולים רבים, דימום רקטלי, כאבי בטן חריפים, חום, הקאות ועוד. במצבים קשים של עודף דימום אין ברירה אלא לכרות את המעי הגס. הטיפול המערבי בקוליטיס דומה לזה של קרוהן ולא מביא לריפוי. הטיפול כולל אנטיביוטיקה, חומרים מדכאי דלקת, סטרואידים, תרופות ביולוגיות ולעיתים כריתה של המעי הגס. לרפואה הסינית יש טיפול יעיל בקוליטיס שכולל דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות תזונה. דיקור סיני הוכח כמפחית דלקת, מפחית סטרס ומשפר תפקוד תאים בדופן המעי. מומלץ לשלב טיפול של רפואה מערבי עם רפואה סינית עבור טיפול בקוליטיס.

המשך קריאה: טיפול בקוליטיס כיבית

טיפול בהליקובקטר פילורי

החיידק הליקובקטר פילורי פוגע ברקמה הרירית של הקיבה והתריסריון, יוצר בהם דלקות וכיבים (אולקוס) ובכך מחליש את עמידות דופן הקיבה לחומציות שבתוכה וגם מגדיל את הסיכויים לחלות בסרטן הקיבה. מעל חצי מהאוכלוסיה נושאת את החיידק, אבל רק אצל 15% מהם הדבר מתבטא בכיבים (אולקוס). הכיבים נובעים מהפרשת רעלנים ע"י ההליקובקטר פילורי שפוגעים בתאים בדופן הקיבה והתריסריון ועקב כך מערכת החיסון תוקפת את התאים הפגועים והורגת אותם. אחת ההשערות היא שבמצבים של סטרס (לחץ נפשי) חיידק ההליקובקטר פילורי הופך אלים ויוצר אולקוס. טיפול בהליקובקטר פילורי ברפואה הקונבציונאלית נעשה ע"י שילוב של מספר אנטיביוטיקות (לרוב קלריטרומיצין ואמוקסיצילין) ונוגדיי חומציות. הבעיה בטיפול הקונבנציונאלי היא שבפעמים רבות החיידק העמיד חוזר לקיבה ומצד שני האנטיביוטיקה פוגעת בחיידקים הטובים שבמערכת העיכול. במקרים כאלה לרפואה המערבית אין עדיין תשובה לחיידק והמחלה הופכת כרונית. דיקור סיני, צמחי מרפא ושינוי תפריט המזון הוכחו כיעילים לטיפול בהליקובקטר פילורי. הטיפול הסיני מפחית סטרס, מפחית דלקת, מפחית הרס תאים עצמיים ע"י המערכת החיסונית (אפופטוזיס) ומאזן ומחזק את הגוף. רופאים רבים ממליצים עם שילוב של טיפול קונבנציונאלי ודיקור סיני עבור טיפול בהליקובקטר פילורי.

המשך קריאה: טיפול בהליקובקטר פילורי

טיפול בעצירות כרונית

לעצירות יש מספר סיבות אפשרויות, ולרוב היא קשורה לתזונה עם מיעוט סיבים ומיעוט מים. אבל בעצירות כרונית לרוב מדובר גם על סיבות של סטרס (לחץ נפשי) וסיבות פיזיולוגיות כמו האטה בקצב פעילות השרירים האוטונומיים במעי הגס, החלשות שרירי האגן, או בתופעת לוואי של בעיה רפואית אחרת. עצירות כרונית, מלבד תחושת אי הנעימות וריבוי הגזים שהיא גורמת, עלולה לגרום לבעיות נוספות כמו מיגרנות, בעיות עור, דלקות מעי, פיסורה, טחורים, ולעיתים אפילו סרטן. במצב של עצירות כרונית חשוב לפנות לרופא על מנת לוודא שאין סיבה אקוטית שמחייבת טיפול. מלבד הטיפול הרפואי מומלץ מאוד לשלב טיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים שמצד אחד משפרים את תפקוד המעי, מפחיתים את רמת הלחץ הנפשי ומפחיתים את העצירות, ומצד שני מפחיתים ומונעים דלקות נלוות. ברפואה הסינית יש גם המלצות תזונתיות שיכולות לעזור למנוע עצירות.

המשך קריאה: טיפול בעצירות כרונית

 

טיפול בסוגים שונים של הפרעות שינה

הפרעות שינה (או "נדודי שינה") הוא תחום רחב שכולל בתוכו עשרות בעיות שונות. כ 25% מהאוכלוסיה סובלים מהפרעת שינה. ההפרעות יכולות להתבטא בקושי להירדם (אינסומניה), נטייה להתעורר באמצע השינה עם קושי לחזור לישון, הליכה מתוך שינה, סיוטים בלילה, תנועות רגליים חזקות מתוך שינה, חריקת שיניים בשינה, עייפות במהלך היום, ותופעות נוספות. בחלק מהמקרים מומלץ להיבדק במעבדת שינה, אולם לרוב הבעיות נובעות מלחץ נפשי (סטרס, חרדה, או דיכאון), מחשבה על דברים מטרידים לפני השינה, או מסדר יום לא נכון (כמו שתיית קפה, אלכוהול או עישון לפני השינה או פעילות ספורטיבית לפני השינה). הפרעות שינה באופן טבעי גורמות לעייפות במהלך היום, לקושי בריכוז ולעצבנות יתר. הטיפול הקונבנציונאלי כולל בעיקר כדורי שינה ולעיתים כדורי הרגעה או תרופות אנטי-דיכאוניות שלכולם יש תופעות לוואי והגוף מפחת סבילות כלפיהם. הרפואה הסינית מציעה טיפול בהפרעות שינה שהוא בטוח, יעיל, וללא תופעות לוואי. הטיפול הסיני בבעיות שינה מביא בעיקר להפחתת המתח והחרדה ובניסויים רפואיים הוכח שהוא מפחית את רמת הורמון הסטרט (קורטיזול) בדם.

המשך קריאה: טיפול בהפרעות שינה

תמיכה בטיפולי פוריות - שילוב של דיקור סיני ורפואה מערבית

מטרת הטיפול היא הפרייה, תהליך הריון תקין ולידת תינוק בריא

תהליכי פוריות יכולים להיות מלחיצים, בין אם הם לבד או עם בן זוג, בין אם הם בעזרת טיפולים פולשניים רפואיים או לא. מטרת הדיקור הסיני היא להוריד את רמות המתח וכן, להגדיל את הסיכויים להתעברות בריאה ומהירה יותר.

 קצת נתונים:

בהשוואה לטיפול קונבנציונאלי, דיקור עשוי להעלות את שיעורי ההריון בכ - 32 אחוזים, את שיעורי הילודה בכ -30 אחוזים ואף להפחית את שיעור ההפלות בכ -43 אחוזים. 

במילים אחרות, שילוב דיקור סיני משפיע לטובה ואף מעלה את הסיכוי להפרייה מוצלחת.

מדוע דיקור סיני וצמחי מרפא?

הורדת מתחים, הרפייה והכנת הגוף להפריה. 

דמייני סיר לחץ, הוא בוער מבפנים ואין אפשרות לשום דבר לצאת או להיכנס. כך גם הגוף שלך. כדי שהגוף יאפשר קבלה, עליו להיות משוחרר, פתוח, מקבל. אלו בדיוק האתגרים בזמן טיפולי הפוריות. במקום לאפשר לגוף לשחרר, הוא נכנס ללחץ נפשי ,ירידה במצב הרוח ואף ייאוש.  

הדיקור הסיני:

 •  מפחית לחץ נפשי (סטרס), מרפה את הגוף ומאפשר לו לעבוד בדיוק במקומות ובתהליכים להפרייה.
 • משפר את תפקוד השחלות
 • מעבה את ריריות הרחם
 • משפר את זרימת הדם לרחם
 • מאזן את ההורמונים
 • מחזקת את המערכת החיסונית

במקרה של גברים- הדיקור הסיני וצמחי המרפא משפרים את כמות ואיכות הזרע. 

טיפולי פוריות ברפואה מערבית יכולים להיות ארוכים ויקרים. שילוב של טיפול רפואי, דיקור סיני וצמחי מרפא מסייעים לטיפול בבעיות הפוריות ומעלים באופן דרמטי את סיכויי ההצלחה לכניסה להריון. הטיפול הסיני מהווה גם גורם תומך נפשי לצד הטיפול המערבי.

 

 איבחון ואיזון הגוף באמצעות דיקור סיני לטיפול בבעיות פוריות

הטיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים מותאם במיוחד בשבילך. לאחר אבחון מעמיק ומדויק תותאם שיטת הטיפול וצמחי המרפא- על מנת להחזיר את הגוף לאיזון, לפתוח חסימות אנרגטיות (על פי הפרשנות הסינית) ולכוון את הגוף לאזן ולרפא את עצמו.

ההכשרה והנסיון שלי בטיפול דיקור סיני עבור בעיות פוריות

מה נמצא בסלסלה שלי?

מעבר לרוגע, קבלה והכלה,

אני מוסמכת לטיפול ברפואה סינית מהאוניברסיטה העברית (לימודים של 4 שנים) וכן, בוגרת תואר ראשון באנתרופולוגיה רפואית מטעם אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה. מטופלים רבים חוו שיפור דרמטי במצבם בעקבות הטיפולים שלי בתחומים רבים ככלל וטיפולי פוריות אצל נשים בפרט. הטיפול הוא טבעי, ללא תופעות לוואי ומשמש כבר אלפי שנים את תרבויות המזרח והמערב.

לייעוץ וקביעת תור, מוזמנת לפנות בטלפון 052-3970588 או במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

מחקרים רפואים על היעילות וההשפעה של דיקור סיני על בעיות פוריות

לינקים למחקרים על השפעת דיקור סיני לטיפול בבעיות פוריות:

מוקסה משפר תפקוד שחלתי

 דיקור יותר יעיל מאיקאקלומין2019

מחקר ישראלי: דיקור תורם להצלחת טיפולי פוריות

מחקר עדכני מראה שנשים שהרו עשו זאת תוך מחצית מהזמן

אפקטים של טיפול בדיקור על IVF-ET בנשים עם ירידת רזרבה שחלתית DOR

הקשר בין סטרס, דיקור, ושיעורי הריון בקרב חולי IVF

מחקר שמוכיח על חולדות עם בעיה בקליטת עוברים שדיקור סיני מונע תגובה חיסונית של הגוף נגד העובר (מתבטא בעליית ביטוי הגנים ל CCL2 ו CXCL8שקשורים לתגובה חיסונית). מה שמוכיח גם את היעילות של דיקור סיני בטיפולי פוריות עם הפרייה חוץ גופית וגם מספק הסבר ביולוגי לשיפור בפוריות

מאמר סקירה של מחקרים שמוכיחים שדיקור סיני ופעילות גופנית יעילים לטיפול בשחלות פוליציסטיות ומתבטאים בשיפור הורמונאלי, מטאבולי ופסיכולוגי במטופלות. שלושה מהמחקרים בוצעו על חולדות מודל לשחלות פוליציסטיות

סקירת מחקרים שמראה שדיקור סיני משפר סיכויים לכניסה להריון בהפרייה חוץ גופית

דיקור סיני יעיל בתור טיפול לנשים עם סנדרום שחלות פוליציסטיות

דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים יעילים בתור טיפול לבעיות פוריות בגברים, וכן לטיפול בבעיות תפקוד מיני

הצלחה של 42.5% עם דיקור סיני לעומת 26.3% ללא דיקור סיני

פורמולת הצמחים הסינית וון ג'ינג טאנג משפרת את זרימת הדם לרחם

ניווט באתר

חזרה לעמוד טיפולים

איך טיפול בדיקור סיני עובד?

התייעץ/י איתי

 

טיפולים נוספים

בקליניקה שלי בתל אביב אני מטפלת בבעיות רבות נוספות, ובקרוב אכתוב מאמרים גם עליהן. חלק מהבעיות שאני מטפלת בהן בעזרת רפואה סינית הן:

  טיפול במיגרנות בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא

 דיקור יותר יעיל מאיקאקלומין2019

2017 ההשפעה ארוכת הטווח של אקופונקטורה עבור טיפול מניעתי למיגרנה     

לחץ כאן לסקירה של 31 מחקרים בנושא דיקור למיגרנות     

   טיפול בתסמונת התעלה הקרפלית

מחקר על כאבים במפרק כף היד ואקופונקטורה       

   טיפול בסינוסיטיס בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא

   טיפול בכאבי מחזור ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא   

   טיפול בכיבי קיבה ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא

   טיפול בתסמונת בארט ברפואה סינית

   טיפול בצרבת וריפלוקס (GERD) ברפואה סינית

דיקור הוא טיפול יעיל ובטוח עבור GERD (מטא-אנליזה של 12 מחקרים)

ועוד...