טיפול בהפרעות שינה

רפואה סינית

 

 

טיפול בסוגים שונים של הפרעות שינה

הפרעות שינה (או "נדודי שינה") הוא תחום רחב שכולל בתוכו עשרות בעיות שונות. כ 25% מהאוכלוסיה סובלים מהפרעת שינה. ההפרעות יכולות להתבטא בקושי להירדם (אינסומניה), נטייה להתעורר באמצע השינה עם קושי לחזור לישון, הליכה מתוך שינה, סיוטים בלילה, תנועות רגליים חזקות מתוך שינה, חריקת שיניים בשינה, עייפות במהלך היום, ותופעות נוספות. בחלק מהמקרים מומלץ להיבדק במעבדת שינה, אולם לרוב הבעיות נובעות מלחץ נפשי (סטרס, חרדה, או דיכאון), מחשבה על דברים מטרידים לפני השינה, או מסדר יום לא נכון (כמו שתיית קפה, אלכוהול או עישון לפני השינה או פעילות ספורטיבית לפני השינה). הפרעות שינה באופן טבעי גורמות לעייפות במהלך היום, לקושי בריכוז ולעצבנות יתר. הטיפול הקונבנציונאלי כולל בעיקר כדורי שינה ולעיתים כדורי הרגעה או תרופות אנטי-דיכאוניות שלכולם יש תופעות לוואי והגוף מפחת סבילות כלפיהם. הרפואה הסינית מציעה טיפול בהפרעות שינה שהוא בטוח, יעיל, וללא תופעות לוואי. הטיפול הסיני בבעיות שינה מביא בעיקר להפחתת המתח והחרדה ובניסויים רפואיים הוכח שהוא מפחית את רמת הורמון הסטרט (קורטיזול) בדם.

הגורמים להפרעות שינה

סיבות פסיכולוגיות להפרעות שינה (לרוב נדודי שינה)

הפרעות שינה יכולות להיגרם עקב סיבה פסיכולוגית זמנית, כמו לחץ לפני בחינה, ארוע טראומטי, או שינוי סביבת החיים. הפרעות כאלה לרוב יחלפו עם הזמן, אך במידת הצורך ניתן לטפל בהן בדיקור סיני ולגרום לכך שנדודי השינה יחלפו מהר יותר.

סיבות פיזיולוגיות להפרעות שינה

כאשר יש הפרעות שינה לאורך זמן, הדבר יכול להיגרם מטווח רחב של בעיות אפשריות. הבעיות הנפוצות ביותר הן חרדה או לחץ נפשי (סטרס) מתמשך, אבל הסיבות יכולות להיות גם דיכאון, עודף שתיית אלכוהול או עישון, בעיות הורמונליות, בעיה במטבוליזם של הגוף, כאבים מבעיות רפואיות שונות, בעיה אורטופדית, חוסרים תזונתיים, הרגלי חיים שגויים, או סיבות אחרות.

חשיבות הטיפול בשילוב של רפואה קונבנציונאלית ודיקור סיני

כאשר קיימת סיבה אורגנית לבעיית השינה, כמובן כדאי לטפל בה ברפואה קונבנציונאלית, וכאשר קיימת בעיה של חרדות או דיכאון כדאי להיעזר בטיפול פסיכולוגי ובמידת הצורך פסיכיאטרי. אולם בכל המקרים, שילוב של טיפול ע"י רפואה סינית יכול להביא לשיפור ניכר בהפרעות השינה, בין השאר ע"י הפחתת הלחץ הנפשי והפחתת כאב.

הטיפולים בהפרעות שינה ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים

מחקרים רפואיים הוכיחו שדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים יעילים מאוד להקלה על בעיות שינה. הסיבה לכך היא היכולת של הרפואה הסינית ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא להפחית חרדה ולהפחית כאב. את הפחתה של החרדה ניתן אף לזהות כיוון שהיא מתבטאת גם בהפחתת הורמון הסטרס קורטיזול. בנוסף, דיקור סיני מביא את המטופל למה שהרפואה הסינית מגדירה כאיזון בזרימת האנרגיה בגוף, דבר שמתבטא בפועל בשיפור במצב הבריאותי והנפשי, וכולל שיפור של האינטראקציה של מערכות הגוף השונות. לכל הגורמים האלה יש השפעה דרמטית על היכולת של המטופל להירדם ולזכות לשינה טובה ועמוקה יותר. בנוסף, במידת הצורך, הרפואה הסינית יכולה לעזור בגורמים נוספים שמקשים על השינה כמו הפרעות עיכול.

על הנסיון שלי בטיפול דיקור סיני וצמחי מרפא להקלה על הפרעות שינה

בקליניקה שלי בתל אביב עזרתי למטופלים רבים עם הפרעות שינה, והטיפול שיפר באופן דרמטי את איכות החיים שלהם.

אני מוסמכת לטיפול ברפואה סינית מהאוניברסיטה העברית (לימודים של 4 שנים) וכן בוגרת תואר ראשון באנתרופולוגיה רפואית מטעם אוניברסיטת ברקלי בארה"ב. את/ה מוזמן/ת לפנות אלי בטלפון או במייל כדי להתייעץ איתי וכדי לקבוע תור לטיפול התנסות ראשון בהנחה בקליניקה שלי בתל אביב. אוסי גבע 052-3970588. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מחקרים רפואים על ההשפעה והיעילות של דיקור סיני לטיפול בהפרעות שינה

לינקים למחקרים על השפעת דיקור סיני לטיפול בהפרעות שינה:

אקופונקטורה משפר שינה 

דיקור עוזר לטיפול בהפרעות שינה בגיל המעבר

דיקור סיני לאיכות השינה

דיקור סיני יעיל בתור טיפול למיגרנות, טיפול לחרדה, טיפול להפרעות שינה, טיפול לדיכאון וטיפול לכאב כרוני

דיקור סיני יעיל בתור טיפול בהפרעת שינה (טיפול באינסומניה)

דיקור סיני במספר שיטות הביא לשיפור ניכר בנדודי שינה (Primary Insomnia)

השפעת דיקור סיני בנקודה SP6 על דפוס הפעילות במח (לפי fMRI) לאחר חסך שינה מרמז על חלק מהמנגנון בו דיקור סיני עוזר להפרעות שינה

טיפול יעיל בעייפות סרטן (Cancer-related fatigue) ע"י שילוב של דיקור סיני וחינוך לפעילות ספורטיבית, תזונה ודפוסי מחשבה

טיפול להפחתת חרדה ע"י דיקור סיני

דיקור סיני נמצא יעיל לטיפול בהפרעות שינה, מיגרנות, וגלי חום של גיל המעבר

 

ניווט באתר

חזרה לעמוד הטיפולים

איך טיפול בדיקור סיני עובד?

התייעץ/י איתי