דיקור לפוריות

רפואה סינית

 

טיפול בבעיות פוריות - שילוב דיקור סיני עם רפואה קונבנציונאלית

בעיות פוריות, בהן בני זוג לא מצליחים להביא ילד לאחר יותר משנה של נסיונות, הן נפוצות למדי וכוללות כ 15% מהאוכלוסיה. בעיית פוריות יכולה לנבוע מהגבר – עקב בעיה בכמות של תאי הזרע או בצורה שלהם או ביכולת התנועה שלהם. בעיית פוריות יכולה לנבוע גם מהאשה – בין אם עקב בעייה מכאנית ברחם, בצוואר הרחם או בחצוצרות, ובין אם עקב בעיה אחרת כמו הפרעות בביוץ, מחזור לא סדיר, בעיות הורמונאליות, זיהום, גיל האישה, חוסר/עודף משקל, שחלות פוליציסטיות, השפעת חומרים רעילים, או אפילו תגובה חיסונית נגד הזרע). כ 10% ממקרי בעיות הפוריות נותרות ללא הסבר. טיפולי פוריות ברפואה קונבנציונאלי יכולים להיות ארוכים ויקרים. שילוב של טיפול רפואי קונבנציונאלי עם טיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים לטיפול בבעיות הפוריות, מעלה דרמטית את סיכויי ההצלחה לכניסה להריון.

טיפול להתמודדות עם בעיות פוריות באמצעות רפואה סינית (דיקור סיני וצמחי מרפא)

איבחון ואיזון הגוף באמצעות דיקור סיני לטיפול בבעיות פוריות

כאמור, מומלץ לשלב רפואה קונבנציונאלית עם רפואה סינית ולא להסתפק באחת מהן. הטיפול הסיני מתחיל בשלב איבחון מעמיק, שכולל התייחסות שלכלל הסימטופמים שהמטופלת או המטופל מדווחים עליהם, וכולל גם בדיקות של דפוס הדופק ב 12 מקומות על היד, בדיקות לשון וחיפוי לשון, ובדיקות נוספות. הרפואה הסינית היא הוליסטית וככזו היא משלבת את כלל הסימטומים לכדי תמונה של כלל הגוף מבחינת האיזון שלו. אבחון כזה כולל מושגים מופשטים כמו "רחם קרה", "סטגנציה של לחות", "חסר דם", "חסר יין או יאנג" ואחרים. בחלק מהמקרים ניתן למפות את האיבחונים האלה לאיבחונים קונבנציונאליים ובחלק מהמקרים מדובר בשפה שמתייחסת לאינטראקציה בין איברים או מערכות בגוף.  הטיפול בדיקור סיני ובצמחי מרפא סיניים מותאם במדוייק על פי תוצאות האיבחון, על מנת להחזיר את הגוף לאיזון, לפתוח חסימות אנרגטיות (על פי הפרשנות הסינית) ועל מנת לכוון את הגוף לאזן ולרפא את עצמו.

ההשפעה של דיקור סיני וצמחי מרפא על הרחם והשחלות

הדיקור הסיני מפחית לחץ נפשי (סטרס) שזה גורם חשוב מאוד בפוריות. בנוסף, הדיקור הסיני וצמחי המרפא משפרים את תפקוד השחלות, מעבים את ריריות הרחם, משפרים את זרימת הדם לרחם, מחזקים את המערכת החיסונית, ומאזנים את ההורמונים בגוף. במקרה של גברים הדיקור וצמחי המרפא משפרים את כמות ואיכות הזרע.

ההכשרה והנסיון שלי בטיפול דיקור סיני עבור בעיות פוריות

אני מוסמכת לטיפול ברפואה סינית מהאוניברסיטה העברית (לימודים של 4 שנים) וכן בוגרת תואר ראשון באנתרופולוגיה רפואית מטעם אוניברסיטת ברקלי בארה"ב. מטופלים רבים שלי חוו שיפור דרמטי במצבם בעקבות הטיפולים בתחומים רבים, כולל טיפולים מוצלחים מאוד בנשים עם בעיות פוריות!

את מוזמנת לפנות אלי בטלפון או במייל כדי להתייעץ איתי וכדי לקבוע תור לטיפול ראשון בהנחה בקליניקה שלי בתל אביב. אוסי גבע 052-3970588. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 מחקרים רפואים על היעילות וההשפעה של דיקור סיני על בעיות פוריות

לינקים למחקרים על השפעת דיקור סיני לטיפול בבעיות פוריות:

 

דיקור יותר יעיל מאיקאקלומין2019

מחקר ישראלי: דיקור תורם להצלחת טיפולי פוריות

מחקר עדכני מראה שנשים שהרו עשו זאת תוך מחצית מהזמן

אפקטים של טיפול בדיקור על IVF-ET בנשים עם ירידת רזרבה שחלתית DOR

הקשר בין סטרס, דיקור, ושיעורי הריון בקרב חולי IVF

מחקר שמוכיח על חולדות עם בעיה בקליטת עוברים שדיקור סיני מונע תגובה חיסונית של הגוף נגד העובר (מתבטא בעליית ביטוי הגנים ל CCL2 ו CXCL8שקשורים לתגובה חיסונית). מה שמוכיח גם את היעילות של דיקור סיני בטיפולי פוריות עם הפרייה חוץ גופית וגם מספק הסבר ביולוגי לשיפור בפוריות

מאמר סקירה של מחקרים שמוכיחים שדיקור סיני ופעילות גופנית יעילים לטיפול בשחלות פוליציסטיות ומתבטאים בשיפור הורמונאלי, מטאבולי ופסיכולוגי במטופלות. שלושה מהמחקרים בוצעו על חולדות מודל לשחלות פוליציסטיות

סקירת מחקרים שמראה שדיקור סיני משפר סיכויים לכניסה להריון בהפרייה חוץ גופית

דיקור סיני יעיל בתור טיפול לנשים עם סנדרום שחלות פוליציסטיות

דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים יעילים בתור טיפול לבעיות פוריות בגברים, וכן לטיפול בבעיות תפקוד מיני

הצלחה של 42.5% עם דיקור סיני לעומת 26.3% ללא דיקור סיני

ניווט באתר

חזרה לעמוד טיפולים

איך טיפול בדיקור סיני עובד?

התייעץ/י איתי