דיקור סיני לקרוהן

רפואה סינית

 

היי!

אם הגעת לדף זה, אתה כנראה מומחה כיצד בעיות בטן עלולות לגרום הרס בחייך.

בקליניקה שלי אני שואפת לשפר את חייהם של אנשים החיים עם IBS ו- IBD . לאורך שנים מצאתי שרפואה סינית (דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מותאמת אישית) מספקת הקלה בבעיות עיכול.

מחלת קרוהן היא מחלת מעיים דלקתית שתוקפת לרוב את דופן המעי הדק ו/או דופן המעי הגס בנקודות שונות. המחלה מושפעת משילוב של נטייה גנטית, הרגלי תזונה, נטילת אנטיביוטיקה, מצבי לחץ נפשי (סטרס) ועישון. המחלה נגרמת מפעילות חסר של המערכת החיסונית נגד חיידקים במעי, מעודף תגובה של תאים בדופן המעי לחיידקים, ומהרס תאים בדופן המעי. לרפואה המערבית אין טיפול לריפוי מהמחלה אלא רק טיפולים נקודתיים לריסונה, כמו אנטיביוטיקה וסטרואידים, טיפולים ביולוגיים להפחתת הדלקות ואף ניתוחים. מנסיוני עם מטופלים וגם על פי מחקרים רפואיים, דיקור סיני הוא טיפול יעיל למחלת קרוהן. טיפול בקרוהן יעשה ע"י שילוב של דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות תזונתיות. מטרת הטיפול היא לחזק את את תפקוד המערכת החיסונית, להפחית סטרס, ולהפחית דלקות.

המאפיינים של מחלת קרוהן

למחלה יש סימפטומים שונים עפ"י מיקום הדלקות ועוצמתן, היא יכולה להשפיע גם על ספיגת המזון, ליצור חסימת מעיים. ובמצבים מתקדמים של המחלה נוצרות גם פיסטולות בהן הדלקת במעי עוברת לאיבר אחר ויוצרת איחויים בינהם. מחלת קרוהן דומה לקוליטיס, אבל בעוד שבקוליטיס הפגיעה היא רק בשכבה החיצונית הרירית (מוקוזית) של דופן המעי, בקרוהן יש פגיעה גם בשכבות עמוקות, דבר היכול ליצור סיבוכים ואף חור במעי. במחלת קרוהן מערכת החיסון יוצרת דלקת חריפה על מנת לבודד ולתקוף את החיידקים, אבל למרות זאת מערכת החיסון לא מתמודדת טוב עם החיידקים. הדבר גורם להימשכות הדלקת, לפגיעה בדופן המעי, ועקב כך גם לתגובה אוטואימונית מוגזמת נגד תאי המעי הפגועים. מערכת החיסון היא מערכת מורכבת מאוד, המושפעת בין השאר ע"י מערכת העצבים. בנוסף, גם מצבים בהם מזון מתעקב במערכת העיכול מגדילים את הסיכויים להתקף דלקתי, כך שגם יעילות ומהירות עבודת מערכת העיכול משפיעה. כפי הנראה, מחלת קרוהן מושפעת משילוב של גורמים וקשורה לחוסר איזון בתגובות של מערכת החיסון ובאינטראקציה שלה עם מערכת העיכול ומערכת העצבים.

טיפול במחלת קרוהן ע"י דיקור סיני על פי הרפואה הסינית

דיקור סיני מאזן את הגוף, מפחית סטרס, ומשפר את תפקוד מערכת העיכול

דיקור סיני הוכח במחקרים רפואיים כיעיל לטיפול בקרוהן (ראה/י קישורים בסוף המאמר). הטיפול הסיני משלב דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות תזונתיות.  לרפואה הסינית יש גישה הוליסטית והיא מתמקדת בניתוח ואיזון של האינטראקציה בין המערכות והאיברים בגוף. היא מנתחת את מצב המטופל במושגים יחודיים לה, שנותנים ביטוי לאופי האינטראקציה בין המערכות בגוף ומבוססים על ידע אנטומי, נסיון ומחקר מצטבר של אלפי שנים. הטיפול מתחיל בשלב איבחון שבו המטפל לוקח בחשבון את כל הסימטופים שהמטופל מדווח עליהם, וגם כולל בדיקות ייחודיות כמו אבחון לפי תבניות דופק ב 12 מיקומים על היד, אבחון לפי לשון ושיטות נוספות.

הטיפול במחלת קרוהן לפי רפואה סינית מטפל בחוסר איזון. הדיקור בנקודות הספציפיות (על המרידיאנים) מביא את הגוף לאיזון ומפחית את הסטרס. צמחי המרפא משפרים ומחזקים את תפקוד מערכת העיכול, והשינוי בתזונה מקל על מערכת העיכול לתפקד באופן תקין.

החשיבות בבחירת מדקר סיני מומלץ, מיומן, ובעל הכשרה מקיפה

הטיפול על פי הרפואה הסינית מתחיל בשלב של איבחון מעמיק, שכולל שילוב של תשאול המטופל על הסימטומים ומספר בדיקות כמו אבחון על פי תבנית הדופק במספר נקודות על היד ואבחון על פי חיפוי וצבע הלשון. האבחון מצריך ידע ומיומנות גבוהה של המטפל והוא קריטי בשביל אבחנה מדוייקת וטיפול נכון. נקודות הדיקור וצמחי המרפא מותאמים ספציפית לחוסר האיזון הספציפי שמזוהה באבחון. לכן גם כשלוקחים קבוצת מטופלים הסובלים בקרוהן, למטופלים שונים מתאים טיפול שונה. מטפל מיומן בעל הכשרה מעמיקה ידע לאבחן נכון את המטופל ולהעניק טיפול יעיל.

אני מוסמכת לטיפול ברפואה סינית מהאוניברסיטה העברית (לימודים של 4 שנים) וכן בוגרת תואר ראשון באנתרופולוגיה רפואית מטעם אוניברסיטת ברקלי בארה"ב. אני מומחית בטיפול בבעיות עיכול ועם שיעורי הצלחה גבוהים. מטופלים רבים שלי חוו שיפור דרמטי במצבם בעקבות הטיפולים. את/ה מוזמן/ת לפנות אלי בטלפון או במייל כדי להתייעץ איתי וכדי לקבוע תור לטיפול התנסות ראשון בהנחה בקליניקה שלי בתל אביב.

אוסי גבע 052-3970588. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מחקרים רפואים על ההשפעה והיעילות של דיקור סיני לטיפול בקרוהן

לינקים למחקרים על השפעת דיקור סיני לטיפול בקרוהן:

טיפול במחלת קרוהן ע"י דיקור סיני נמצא יעיל

מוקסה בשילוב עם דיקור מהווה תרופה יעילה ובטוחה לטיפול קליני של מחלת קרוהן קל עד בינוני

טיפול במחלת קרוהן ע"י דיקור סיני מונע מוות של תאים ומשפר את תפקוד רקמת דופן המעי

טיפול בחולדות עם קרוהן ע"י דיקור סיני מונע מוות של תאים (אפופטוסיס) בדופן המעי

דיקור סיני מפחית ביטוי גנים שמעורבים במחלת קרוהן

ניווט באתר

חזרה לעמוד הטיפולים

איך טיפול בדיקור סיני עובד?

התייעץ/י איתי