טיפול דיקור סיני להקלה על עצירות

רפואה סינית

 

טיפול בעצירות כרונית

לעצירות יש מספר סיבות אפשרויות, ולרוב היא קשורה לתזונה עם מיעוט סיבים ומיעוט מים. אבל בעצירות כרונית לרוב מדובר גם על סיבות של סטרס (לחץ נפשי) וסיבות פיזיולוגיות כמו האטה בקצב פעילות השרירים האוטונומיים במעי הגס, החלשות שרירי האגן, או בתופעת לוואי של בעיה רפואית אחרת. עצירות כרונית, מלבד תחושת אי הנעימות וריבוי הגזים שהיא גורמת, עלולה לגרום לבעיות נוספות כמו מיגרנות, בעיות עור, דלקות מעי, פיסורה, טחורים, ולעיתים אפילו סרטן. במצב של עצירות כרונית חשוב לפנות לרופא על מנת לוודא שאין סיבה אקוטית שמחייבת טיפול. מלבד הטיפול הרפואי מומלץ מאוד לשלב טיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא סיניים שמצד אחד משפרים את תפקוד המעי, מפחיתים את רמת הלחץ הנפשי ומפחיתים את העצירות, ומצד שני מפחיתים ומונעים דלקות נלוות. ברפואה הסינית יש גם המלצות תזונתיות שיכולות לעזור למנוע עצירות.

שילוב דיקור סיני ורפואה מערבית לטיפול והקלה על עצירות כרונית

בכל מצב של עצירות מתמשכת מומלץ מאוד לטפל בבעיה בשילוב של רפואה קונבנציונאלית ורפואה סינית. הצורך בבדיקות הרפואיות נובע מכך שלעיתים לעצירות יש סיבות רפואיות שמחייבות טיפול ושהרפואה הקונבנציונאלית יודעת להתמודד איתן, לעיתים עצירות יכולה להיגרם מהפרעות הורמונליות (חוסר פעילות של בלוטת התריס), מזיהומים, או אפילו מסרטן המעי הגס. במידה ולא נמצאות סיבות ברורות לעצירות, הרופאים ממליצים על תזונה עתירת סיבים תזונתיים, שתייה מרובה ופעילות גופנית. אולם אם הדבר לא עוזר הרופאים נותנים תרופות משלשלות שגורמות לתופעות לוואי ואף גורמות להרעה בתפקוד המעי ולכן נוצרת סוג של התמכרות לתרופות. במקום השימוש בתרופות משלשלות לטיפול בעצירות מומלץ לפנות לרפואה הסינית. הצורך ברפואה הסינית נובע מכך שלרפואה הסינית יש יכולת מוכחת לשפר את תפקוד המעי, להפחית סטרס נפשי (מתבטא גם בירידה ברמת הקורטיזול), ויכולת למנוע או להפחית דלקות במעי שעלולות להיגרם בעצירות כרונית.

טיפול בעצירות כרונית ע"י דיקור סיני על פי הרפואה הסינית

מאיבחון נכון ועד דיקור סיני וצמחי מרפא מתאימים לטיפול בעצירות

עצירות כרונית יכולה להיגרם עקב גורמים שונים, ומדקר סיני מומחה ידע לאבחן במדוייק את הסיבות ולהתאים את הטיפול האידיאלי. לפעמים הסיבות ניתנות להסבר בשפה רפואית מערבית ולעיתים מדובר על מושגים מופשטים הקיימים ברפואה הסינית ומתארים חוסר ועודף של אספקטים שונים של אותם מושגים באיברים שונים בגוף. האבחנה הזאת מאפשרת לרפואה הסינית לשקף מצבים של חוסר איזון מערכות של הגוף ולאזן את חוסר האיזון שנמצא. לכן, טיפול בעצירות כרונית על פי רפואה סינית מתחיל בשלב אבחון מקיף. האבחון מתייחס לכל הסימטומים של המטופל ולהסטוריה הרפואית שלו, ומצד שני משלב אבחון לפי תבניות דופק ב 12 מיקומים ביד, אבחון לפי הלשון ושיטות נוספות. 

הטיפול בעצירות כרונית כולל דיקור סיני וצמחי מרפא שמותאמים ספציפית לאבחון של המטופל, ומביא לשיפור בתנועת המעיים, להפחתת לחץ נפשי (כולל הפחתת רמת קורטיזול בדם), ולשיפור התפקוד של המערכת החיסונית שמפחית דלקות במעי ולחיזוק מערכת העיכול. בנוסף הטיפול כולל המלצות תזונתיות שמקלות על תפקוד המעיים.

החשיבות בבחירת מדקר סיני מומלץ, מיומן, ובעל הכשרה מקיפה

שלב האיבחון הוא שלב קריטי, לא מדובר על האבחון במושגים המערביים (של "עצירות כרונית") אלא במושגים הסיניים שמזהים את חוסר האיזון בפעילות ובאינטראקציה של אזורים ואיברים שונים בגוף שגורמים לבעיה. שני אנשים עם עצירות כרונית עשויים לקבל איבחון שונה מאוד. האיבחון הנכון אינו טרויאלי והוא מצריך ידע רב, נסיון ומיומנות והוא המפתח לטיפול הנכון. על פי האיבחון המטפל הסיני בוחר נקודות דיקור מדוייקות וספציפיות וצמחי מרפא ספציפיים שדוחפים את הגוף לאיזון. חשוב לבחור מטפל/ת סיני/ת שמומחה/ית בתחום העיכול כדי להביא לאבחון וטיפול אידיאליים. הטיפול הסיני מצריך הרבה מאוד ידע ונסיון ומכאן החשיבות לידע ולנסיון של המטפל/ת.

בטיפולים שאני מבצעת בקליניקה שלי בתל אביב אני רואה שיפור דרסטי במצב המטופלים, שיפור שלעיתים מתחיל כבר לאחר הטיפול הראשון.

אני מוסמכת לטיפול ברפואה סינית מהאוניברסיטה העברית (לימודים של 4 שנים) וכן בוגרת תואר ראשון באנתרופולוגיה רפואית מטעם אוניברסיטת ברקלי בארה"ב. אני מומחית בטיפול בבעיות עיכול. את/ה מוזמן/ת לפנות אלי בטלפון או במייל כדי להתייעץ איתי וכדי לקבוע תור לטיפול התנסות ראשון בהנחה בקליניקה שלי בתל אביב. אוסי גבע 052-3970588. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מחקרים רפואים על ההשפעה והיעילות של דיקור סיני לטיפול בעצירות

לינקים למחקרים על השפעת דיקור סיני לטיפול בעצירות:

שילוב של צמחי מרפא סיניים ודיקור סיני יעילים מאוד לטיפול בעצירות

דיקור סיני יעיל לטיפול בעצירות

דיקור סיני לטיפול בארבעה סוגים של עצירות הביא לעליה בתדירות היציאות ובהפחתת כאב

דיקור סיני נמצא יעיל גם לטיפול בעצירות כרונית לאחר שבץ מוחי

טיפול בעצירות ע"י דיקור סיני נמצא יעיל גם לטווח ארוך 

מחקר חדש: שמן זית עשוי להיות דרך בטוחה ובריאה...

ניווט באתר

חזרה לעמוד הטיפולים

איך טיפול בדיקור סיני עובד?

התייעץ/י איתי