טיפול דיקור סיני לקוליטיס כיבית

רפואה סינית

 

טיפול בקוליטיס כיבית ברפואה המערבית לעומת ע"י דיקור סיני

מחלת קוליטיס כיבית, בדומה לקרוהן, היא מחלה דלקתית של המעי. אולם במקרה של קוליטיס כיבית היא מוגבלת למעי הגס ואף מתחילה לרוב מהאזור הקרוב לרקטום. בקוליטיס המעי נפגע רק בשכבה הרירית החיצונית (המוקוס) ולכן היא נחשבת פחות קשה מקרוהן. קוליטיס נגרמת משילוב של תורשה, תזונה לא טובה, ולחץ נפשי. היא גורמת לתאי דופן במעי להראות אדומים מדממים וכואבים, ובשלבים מתקדמים יותר מתפתחים מעין פוליפים. הסמפטומים כוללים שלשולים רבים, דימום רקטלי, כאבי בטן חריפים, חום, הקאות ועוד. במצבים קשים של עודף דימום אין ברירה אלא לכרות את המעי הגס. הטיפול המערבי בקוליטיס דומה לזה של קרוהן ולא מביא לריפוי. הטיפול כולל אנטיביוטיקה, חומרים מדכאי דלקת, סטרואידים, תרופות ביולוגיות ולעיתים כריתה של המעי הגס. לרפואה הסינית יש טיפול יעיל בקוליטיס שכולל דיקור סיני, צמחי מרפא והמלצות תזונה. דיקור סיני הוכח כמפחית דלקת, מפחית סטרס ומשפר תפקוד תאים בדופן המעי. מומלץ לשלב טיפול של רפואה מערבי עם רפואה סינית עבור טיפול בקוליטיס.

טיפול דיקור סיני עבור קוליטיס על פי הרפואה הסינית והחשיבות לבחור מדקר סיני מומלץ ומיומן

בטיפול בקוליטיס קיבית ע"י רפואה סינית חשוב לבחור מטפל בעל ידע ומיומנות בתחום. האבחון אינו טריוויאלי ומסתמך על שילוב של כלל הסימטומים שהמטופל מדווח ועל בדיקות שדורשות מיומנות. האבחון מסתמך על שילוב של תשאול המטופל על כלל הסימטומים ובדיקות ייחודיות כמו איבחון על פי תבניות דופק במספר נקודות ביד, ואבחון לפי חיפוי וצבע הלשון. על פי באיבחון המדקר הסיני מאפיין את סוג חוסר האיזון שבו הגוף נמצא הקשור לקוליטיס ועל פי האיבחון מותאם הטיפול האידיאלי. הטיפול לקוליטיס ברפואה הסינית מותאם באופן מדוייק לאיבחון הסיני - שיכול להיות שונה מאוד בין שני מטופלים הסובלים מקוליטיס. באמצעות דיקור סיני בנקודות דיקור מדוייקות המטפל דוחף את הגוף לאזן בין האזורים והאיברים הספציפיים הנמצאים בעודף לעומת האיזורים הספציפיים שבחוסר. בסופו של דבר, הטיפול יתבסס על שילוב נכון של נקודות דיקור וצמחי מרפא שיתנו את התוצאה האידיאלית. כיוון ששלב האיבחון משמעותי כל כך, יש חשיבות למיומנות ולהכשרה מעמיקה של המדקר הסיני.

אני מוסמכת לטיפול ברפואה סינית מהאוניברסיטה העברית (לימודים של 4 שנים) וכן בוגרת תואר ראשון באנתרופולוגיה רפואית מטעם אוניברסיטת ברקלי בארה"ב. אני מומחית בטיפול בבעיות עיכול ועם שיעורי הצלחה גבוהים. מטופלים רבים שלי חוו שיפור דרמטי במצבם בעקבות הטיפולים. את/ה מוזמן/ת לפנות אלי בטלפון או במייל כדי להתייעץ איתי וכדי לקבוע תור לטיפול התנסות ראשון בהנחה בקליניקה שלי בתל אביב.

אוסי גבע 052-3970588. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מחקרים רפואים על ההשפעה והיעילות של דיקור סיני לטיפול בקוליטיס כיבית

לינקים למחקרים על השפעת דיקור סיני לטיפול בקוליטיס כיבית:

דיקור סיני מפחית דלקת בקוליטיס

טיפול בקוליטיס כיבית ע"י דיקור סיני מפחית דלקת ומגדיל את אחוז החיידקים הידידותיים במעי

דיקור סיני יעיל לטיפול בקוליטיס כיבית ומשפר את מצב הרקמה הרירית

ניווט באתר

חזרה לעמוד הטיפולים

איך טיפול בדיקור סיני עובד?

התייעץ/י איתי