שאלות ותשובות על רפואה סינית

רפואה סינית

 

 

 

להלן שאלות נפוצות, אודות דיקור סיני ונוסחאות צמחיות. אם יש לך שאלות נוספות אנא הרגש/י חופשי/ה לפנות אלי.

 

 

שאלה

האם זה כואב?

תשובה

לרוב, טיפול בדיקור אינו מכאיב. במהלך החדרת המחט לגוף, יכולה להיות אי נוחות קלה, אשר חולפת לאחר שהמחט הוחדרה. קיימות כמה נקודות בגוף, בעלות רגישות גבוהה יותר, אליהן נכוונן טכניקות נשימה אשר בכוחן להפחית את אי הנוחות.

 

 

שאלה

האם קיימות לדיקור סיני תופעות לוואי?

תשובה

התגובה הרווחת ביותר לטיפול בדיקור, היא תחושה נינוחה ומלאה אנרגיה. חלק מהאנשים חווים רגישות קלה בנקודות שטופלו, אשר יחלפו כעבור שעה קלה. מלבד זאת, ייתכן שתראה/י נקודה אדמדמה קטנה במקום בו הוחדרה המחט.

 

 

שאלה

מה אם אני מפחד/ת ממחטים?

תשובה

למי שפוחד/ת ממחטים: אני מציעה להשתמש במחטים דקות, מחטים לדיקור בתינוקות, שהן בקושי מורגשות. וכמובן, טיפול סיני אפשרי גם ללא מחטים ורק עם מוקסה וצמחים. 

 

 

שאלה

האם לקבל דיקור כאמצעי למניעת מחלות או רק לשם טיפול בבעיה ספציפית?

תשובה

בבסיסו, הדיקור הסיני משמש למניעת מחלות, ולתמיכה באורח חיים בריא. אנשים המשלבים דיקור בשגרת חייהם, מפיקים תועלת רבה בחיזוק הקשר עם גופם, עם צרכיו, ובמניעת מחלות וחוסר נוחות גופנית ונפשית.

 

 

שאלה

האם מרשמי צמחי מרפא הינם בטוחים? האם ניתן ליטול אותם בזמן נטילת תרופות אחרות?

תשובה

נוסחאות צמחי מרפא סיניות הינן בטוחות. בעולם, מדווחות פחות תופעות לוואי שליליות בשימוש בצמחי מרפא, מאשר בשימוש בתרופות כימיות. הצמחים בהן אני עושה שימוש, הינם מספק בינלאומי ועברו בדיקות מחמירות. אני מתאימה לכל מטופל/ת נוסחאות ספציפיות, המתאימות לגופו/ה. כמו כן, אני מנחה בדבר משך זמן נטילת הנוסחה, ועוקבת על בסיס קבוע, בפגישה (מינימום אחת לחודש), על מנת לאבחן את השינויים.